U OŠ ,,Paja Jovanović” u Vršcu tokom februara u školskoj 2017/2018 god. svake srede bile su održane ”Mozgalice” u organizaciji master učitelja Zubac Konstantina koji je zaposlen u školi kao pedagoški asistent. Ukupno ih je bilo četiri. Cilj ovih predavanja bio je da okupi zainteresovane učenike koji su želeli da se edukuju na interesantan način. Predavanja su bila zabavnog karaktera u vidu kviza koji je bio organizovan za učenike. Takođe na predavanjima jedan od primarnih ciljeva jeste bio promocija NTC sistema, a sama škola imala je tu privilegiju da se u njoj održi seminar o NTC sistemu koji su prezentovali u dva dana Uroš Petrović i dr Ranko Rajović.
Učitelj Konstanin je učenicima uz pomoć prezentacije prikazivao slajdove na kojima su bile slike sa pitanjima, a svaki slajd sa pitanjem bio je praćem slajdom sa odgovorom koji je bio prikazivan tek nakon tačnog odgovora učeka. Jedna od ključnih stvari organizovanja ovih predavanja jeste da učenici misle kroz igru i takmičenje.