Дана 20.12.2018. учитељице наше школе Марија Милановић и Светлана Баковић, као и педагошки асистент Константин Зубац, одазвали су се позиву Удружења за децу и младе са инвалидитетом “Изазов” из Вршца и заједно су учествовали у радионици ” У туђим ципелама”. Радионица је одржана за децу у предшколској установи “Пчелица” код васпитачица Снежане Валтнер и Оливере Георгијевић, што је и наставак радионица које је покренула наша школа “Баш је леп школе свет”. У реализацији радионица учествовали су и чланови “Изазова” – Иван Арадски и Сузана Лазић, који су бивши ученици наше школе, као и наставница Олга Дега, која је председник Удружења. На самом почетку Иван је одржао квиз “Колико знаш”, а деца су одговарала на питања везана за особе са инвалидитетом. Након тога је уследио рад са децом у три групе- интерактивне радионице “Покушај да се снађеш”, где су деца имала задатак да се ставе у положај особе која има потешкоћа у развоју. Радионица је трајала сат времена, а атмосфера је била веома весела. На крају је свако дете добило новогодишњи пакетић, а реализатори радионице добили су од деце и васпитачица на поклон новогодишњи венчић као знак захвалности.