Школска слава-Свети Сава у нашој школи се обележава многобројним активностима.  У току су завршне припреме за приредбу. Из кабинета за музичко допире мелодија Светосавке химне. Медаљон стихова и прича о првом српском просветитељу провлаче се из часа у час. И у току одмора можете чути  понеког ученика који наглас понавља свој текст. На часу техничког праве се макете манастира, на часу ликовног илустрације. Мали радионичари са својим учитељицама  су задужени за  букмаркере и пригодне поклоне за госте. Уметничке руке  чланова Ученичког парламента приводе крају и велике пузле са сликом манастира, а мајстор Миле ради на изради сцене. У сусрет Савиндану спрема се и квиз за ученике седмог и осмог разреда. Ове године обележавајући светитеља и просветитеља Светог Саву обележавамо и 800 година од аутокефалности Српске православне цркве.

У духу  овог великог школског празника  , погледајте галерију слика!