Град Вршац је данас, 12. фебруара 2019. године, организовао Јавни час, односно предавање на тему Првог светског рата под називом,,Плава гробница“,,,Ходочашће на Крф“, намењен ђацима виших разреда основних школа и средњошколцима. Предавач је господин Љубомир Сарамандић, кустос,,Српске куће“ на Крфу, а предавање је одржано у Градском музеју Вршац. Представници Ученичког парламента и осмог разреда наше школе заједно са својим наставаником историје Васић Чаславом и педагошким асистентом Зубац Константином присуствовали су овом догађају. Предавање је организовано поводом обележавања стогодишњице завршетка Првог светског рата и присједињавање Срема, Баната, Бачке и Барање Краљвини Србије 1918.године.