У четвртак, 21. марта 2019. године ученици III-1 и III-2 (са учитељицом Драгињом Медић и педагошким асистентом Емином Тот), ученици IV-1 и IV-2 (са учитељицама Светланом Баковић и Маријом Милановић) и ученици V-1 и V-2 ( са наставницом Јасном Вулку) посетили су Културни центар у Вршцу, како би присуствовали отварању документарне изложбе “Био једном један лаф- Душан Радовић“. Изложбу је организовао Културни центар Вршац у сарадњи са Библиотеком града Београда, а она прати стваралачки траг Душана Радовића и даје савремен поглед на обиман, разноврстан и слојевит Радовићев опус. Било је изложено 40-ак паноа који прате живот и рад Душана Радовића, као и 30-ак мањих паноа на којима су исписане неке од његових мудрих мисли и афоризама. Ауторке пројекта Виолета Ђорђевић и Владислава- Сара Ивковић Марковић поздравиле су наше ђаке и испричале им занимљивости о овој изложби.