У среду, 3. априла 2019. године, учитељица Драгиња Медић и педагошки асистент Емина Тот са ученицима одељења III-2 одржале су радионицу под називом ,,Толерантна учионица-Црно јагње“, у оквиру обележавања Дана Рома, а у вези са инклузијом Рома и Ромкиња. Након уводних активности о врстама насиља и правилима лепог понашања, ученици су били подељени у три групе. Свака група је добила недовршен текст ,,Црно јагње”, у коме се говори о јагњету које је другачије од осталих и које је због тога било одбачено. Ученици су имали задатак да заврше причу начином на који они мисле да је исправан. На овој радионици ђаци су увидели значај поштовања различитости и давали добре предлоге за решавање проблема у којима свако од нас може да се нађе. За сам крај сваки ученик написао је по реченицу подршке црном јагњету. Атмосфера на радионици је била позитивна и радна, док су ученици лепо сарађивали и допуњавали једни друге. Радови ученика биће изложени у нашој школи на завршној приредби поводом Дана Рома, 10. априла.