Поводом обележавања Дана Рома, који се прославља 8.априла, у нашој школи одржан је низ активности у којима су били укључени сви наставници и ученици, као и полазници основног образовања одраслих. Организоване су учионице о толеранцији, креативне радионице, интерактивна предавања, спортске активности- спортом против насиља и дискриминације, игре без граница…

Завршна манифестација одржана је у среду, 10.априла текуће године, у 11 часова у просторијама школе у виду приредбе под називом ,,Љубав је језик који сви разумемо“. Поред наших ученика активно учешће у приредби узели су и предшколци ПУ ,,Пчелица“, као и ученици ОШ,,Жарко Зрењанин“ из Избишта. Част и задовољство је било угостити посланицу Покрајинске владе и чланицу Националног савета Рома Јелену Јовановић, потом чланове Градског већа Татјану Николић и Вељка Стојановића, као и бројне госте и родитеље. У склопу програма у холу школе отворена је и изложба радова и фотографија са радионица, а на тему толеранције и пријатељства, уважавања различитости и мотива из живота Рома. Свој допринос овој изложби у виду паноа и радова дали су и предшколци, основци из Избишта, Уљме, али и средњошколци из пољопривредне школе.