Ученици наше школе, одељења III-1 и III-2 са учитељима Медић Драгињом, Субић Гораном и педагошким асистентом Тот Емином, били су на настави у природи у Одмаралишту ,,Црвени Крст“ од 17.04. до 19.04.2019. године. Током тродневног боравка, обишли су знаменитости нашег града- Вршачку кулу, Цркву Светог Крста, Цркву Светог Теодора, где су слушали легенде и приче о српским великанима и њиховој повезаности са поменутим местима. У шетњама ,,Стазом здравља“ имали су прилике да виде богат биљни и животињски свет и обављају задатке истраживача шуме, те се тако још више приближе природи. Учествовали су у разним такмичењима и спортским активностима, освојили дипломе, а након вечере веселили се на организованим журкама. Утисци, фотографије и најважније чињенице о местима које су обишли, остају забележени у ђачким свескама као успомена на још једно дружење.