У Тршићу је од 22. до 26. маја 2019. године одржан 48. Ђачки Вуков сабор, манифестација посвећена ђацима и њиховом стваралаштву. Тим поводом Настасија Џила, ученица одељења 7-1, учествовала је на Ликовној радионици. Учесници Радионице обишли су знаменитости у Тршићу као и његову околину да би што веродостојније нацртали рад чија је тема била „Тршић“.

Драго ми је што сам посетила Вуково родно место које је на мене оставило снажан утисак. Упознала сам нове пријатеље , који гаје љубав према ликовној уместности као и ја“, рекла је Настасија Џила поводом свог боравка у Тршићу.

Честитамо нашој ученици као и њеној менторки Славици Ранковић, наставници ликовне културе. Уједно им се и захваљујемо што су на креативан начин представиле нашу школу.