27.маја 2019. године ученици првих разреда са учитељицама Елизом Арман I-1 и Биљаном Станић I-2 отпутовали су на екскурзију у Панчево, односно ишли су у обилазак фарме домаћих животиња “Стари Тамиш“. Ученици су имали прилику да виде више врста домаћих животиња, “Беби зоо-врт”, рибњак, млекару, као и механизацију за обраду земље чиме су потврдили стечена знања и остварили корелацију са наставним предметом Свет око нас.
На истом месту ученици су, након укусног домаћег ручка, цртали оно што су видели и запамтили, а у прелепом амбијенту одмаралишта “Стари Тамиш” уживали су у игри и дружењу. Екскурзија се завршила сејањем зелене салате и овим практичним радом, препуни позитивних утисака о ономе што су видели, прваци су са својим учитељицама напустили ово дивно место, са обећањем да ће га опет посетити.