Драги ученици и сви запослени у овој угледној школи,
У своје лично име и у име свих запослених у Покрајинском секретаријату за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице, честитам вам дан Школе.

Ова школа образовала је много добрих ђака и у њој је радило много наставника преданих свом позиву. Верујем да је важно да подстичемо ученике да искористе своје потенцијале, да осмишљају нове идеје и да се труде да их реализују, на сопствену добробит, али и за добробит друштва. На тај начин ученици ће и сами препознати значај учења и улагања у своје образовање, али и у унапређење шире заједнице.
Свим наставницима желимо да савесно раде свој посао, подржавајући једни друге, а нарочито подржавајући своје ученике, предочавајући им вредност и неопходност образовања и васпитања у животу. Са жељом да и овај дан школе проведете славећи истинске вредности, упућујем вам срдачне честитке и желим вам успех у даљем раду.
Са поштовањем,
Покрајински секретар,