Од 3.9. 2019. године до 5. 9.2019. године ученици осмих разреда су на матурској екскурзији Златибор – Тара.  На екскурзију су кренули  видно расположени у 7, 30 часова  са разредним старешинама Татјаном Јакшић и Невеном Кресоје, док је вођа пута наставница Олга Дега. Путовање је реализовано преко Београда, а прво културно-историјско место које су посетили било је Опленац. Ученици су посетили Карађорђев конак, Цркву Пресвете Богородице, кућу краља Петра Првог као и Музеј Карађорђеве породице.  Пут су наставили ка Златибору, где су шетали и искористили слободно време за куповину сувенира. У касним поподневним часовима наставили су пут ка Тари. Запослени Хотела „ Оморика“ срдачно су их дочекали и пожелели им добродошлицу. Да нимало нису били  уморни доказ је то што су се ужурбано спремали за журку.

За  други дан екскурзије предвиђена је посета Дрвенграду и вожња  Шарганском осмицом.  После подне је планирано за дружење са вршњацима ОШ „ Ђура Јакшић“ из Павлиша. Играће се фудбал и шетати прелепим пределима Таре.

Желимо им да се лепо проведу и да нам пренесу што више позитивних утисака са своје матурске екскурзије.