Другог дана Дечје недеље ученици шестих разреда су са својом наставницом технике и технологије Анишоаром Лаза Гарић посетили Пољопривредну школу у Вршцу. У школи су видели пластенике, на економији се играли са животињама, а најинтересантније од свега је било то што су на полигону вежбали како се вози у пијаном стању. Наиме, ученицима су подељене наочаре које стварају ефекат пијанства.

Истог дана ученици Ђачког парламента су са наставницом српског језика и књижевности Невеном Кресоје посетили Специјалну школу “Јелена Варјашки” у којој је наступала Музичка школа “Јосиф Маринковић” из Вршца.

Ученици од 1. до 3. разреда били су са својим учитељима у “Миленијуму”, где је био одржан час “Вежбајмо заједно”, у организацији Друштва учитеља Вршац. Ученици су уживали у разним вежбама и научили су неколико нових кореографија.