На новогодишњој распеваној радионици која је одржана 20.12.2019. учествовали су родитељи ученика 1/2 одељења. Учитељица Јелена Билас поздравила је присутне, а радионицу је отворила, својим краћим говором , ученица Сара Цветићанин. Ученици су певали и рецитовали песме, које су припремили са својом учитељицом. Радионици су присуствовале директорка школе Весна Брковић, учитељица Марија Милановић и педагошка асистенткиња Емина Тот. Ђаци су са својим родитељима и осталим присутнима израђивали разне новогодишње украсе(сецкали,лепили,бојили…) и лепо се забављали.

На крају су од учитељице Јелене добили украсне медењаке са исписаним именима. Да би успомена што дуже трајала ђаци су се фотографисали са израђеним украсима, а на крају је ученик Растко Вуков изрецитовао песмицу: „Новогодишња честитка” и тако свима честитао предстојеће празнике.
Сви су се послужили колачићима које је донела директорка и након тога радосно отишли својим кућама.