Светосавском химном коју је отпевао хор наше школе (ментор и диригент : Оља Белоград) у присуству епископа банатског његовог преосвештенства господина Никанора, руководства Града, запослених у васпитно-образовним установама, ученика, родитеља и пријатеља, 26. 1. отворена је Светосавска академија у Народном позоришту „ Стерија“. Домаћин велике градске Академије 2020. године била је ОШ „Паја Јовановић“.

У уводном делу присутнима се топлом добродошлицом обратила директорка госпођа Весна Брковић позивајући на мир, слогу и уважавање породичних и других хришћанских вредности. Захвалила је градоначелници као и Граду Вршцу на подршци око реализације свечаности.
Подсећајући на значај светитеља и просветитеља епископ банатски господин Никанор истакао је да је велика част бити домаћин славе највећем српском домаћину- Светом Сави, а потом је благословио скуп.

Академија је и овог пута одржана под покровитељством Града који традиционално додељује и Награду „Никола Брашован“ као највећи вид признања просветним радницима на територији Града.

У свом обраћању градоначелница госпођа Драгана Митровић нагласила је да посао просветних радника није нимало лак јер не уче децу само да буду добри ђаци, већ и да постану добри одговорни људи „способни да спознају праве вредности.“

Градоначелница је Награде уручила овогодишњим добитницама Весни Марјанов, професорки српског језика и књижевности у ОШ „Олга Петров Радишић“ и Параскији Узони, педагогу „Хемијско-медицинске школе“. Добитнице су врло емотивно захвалиле на награди истичући колико је она не само значајна ономе ко је добије , већ и обавезујућа.

У наставку вечери присутни су уживали у програму који су припремили ученици драмско-рецитаторске секције наше школе под менторством Биљане Станић, Невене Кресоје и Викторије Гајта. Ученици су нас вратили у средњовековну Србију када су њоме владали владари Свете лозе Немањића, а програм су музички употпунили ђаци Музичке школе „Јосиф Маринковић“ (менторка: Тања Г. Мрђа).
Нимало мањи допринос манифестацији нису дали уважене колеге и ученици наше школе као и пријатељи школе.

Рецитатори нижих разреда:
Анастасиа Трњанац
Давид Лантош
Музичка школа „Јосиф Маринковић“:
Тамбурице:Александар Стојановски
Маша Кокаи
Обрад Вујић
Сара Вијатов
Сара Трусник
Реља Радић
Камерни трио флаута:
Вања Марић,
Јована Станков,
Миљана Живојинов
Соло тачка:
Александар Стојановски
Камерни дуо:
Матија Јерковић
Фабијан Чинч
Клавир:
Матија Јерковић
Клавирска пратња:
Кристина Добросављевић, проф.
Хор ОШ „Паја Јовановић“
Драмска секција ОШ „Паја Јовановић“:
Алекса Синђелић
Пољопривредна школа „Вршац“
Удружење „Изазов“
Центар „Миленијум

Погледајте у галерији слика како је овогодишња Светосавска приредба изгледала.