27. јануара у нашој школи одржана је свечана приредба поводом школске славе Свети Сава, коју је организовала и осмислила учитељица Јелена Билас са ученицима нижих разреда.

Приредба је отворена Светосавском химном коју су отпевали ученици виших разреда ,које је припремила наставница Оља Белоград. Након химне директорка наше школе госпођа Весна Брковић, поздравила је све присутне госте, захвалила на великом одазиву и дала реч члану Градског већа за образовање Вељку Стојановићу. Господин Стојановић честитао је школску славу и захвалио на позиву, похвалио је приредбу виших разреда која је одржана у НП „Стерија“ 26. јануара. Додао је и то како је заиста уживао на дивно организованој представи.

Директорка је позвала свештеника и кумове школе госпођу и господина Бајић да са наставницом веронауке Драганом Стојков приступе резању Светосавског колача. Након резања колача ученици 2. разреда извели су малу фолклорну тачку коју су припремили са учитељицом Јеленом Билас, а одмах за њима уследио је хор ученика 2/1 одељења учитељице Елизе Арман и њене асистенткиње Ђулизаре Рамадановић.

Програм су најављивале ученице четвртог разреда учитељице Драгиње Медић.Позивале су и представљале ученике-мале рецитаторе као и хорске изведбе наставнице О. Белоград (ПРЕД ИКОНОМ СВЕТОГ САВЕ, ГОВОРИ ГОСПОДЕ, ПАСТИР ХИЛАНДАРА И ДЕЦА НЕБА).

Хтели бисмо да похвалимо све ученике који су имали част да прикажу свој рецитал, а то су: Лазар Обрадовић, Растко Вуков, Огњен Ранић, Душан Црнобрња и Маша Њемец ученици 1/2 разреда које је припремила учитељица Ј. Билас. Ученици 2/1 разреда учитељице Е. Арман: Мару Тасић и Данила Стојановића, ученике 3/1 разреда учитеља Зорана Станисављевића: Машу Ђорић, Кристину Шутеј, Туркан Дуњу, Матеа Цикору и Ивану Хиш, као и ученике 3/2 разреда учитеља Цветка Баковића: Аниту Радак и Ану Радивојевић.
На самом крају учитељица Јелена захвалила се свим присутним гостима на присуству, учитељима и наставници на дивној сарадњи као и ученицима школе на предивно изведеном програмом.