У понедељак, 24. фебруара у Удружењу за промоцију и афирмацију културе, науке и уметностиТачка сусретања“, ученици виших разреда наше школе присуствовали су представљању прве збирке песама „Кад је дабар срео видру“, доктора наука и академика Душана Теодоровића.
Ђаци су са уживањем слушали поезију сазнајући од аутора како су поједине песме настајале. Други део вечери започео је питањима, а прво је управо поставио ученик наше школе, на шта смо нарочито поносни. Радознали дечји дух је занимало кад је писац почео да пише, шта га је инспирисало, шта је волео да чита у младости…
„ Тачка“ је припремила изненађење за најмлађу публику тако што су извучена пет имена оних који су добили књигу на поклон, а међу њима се нашла и наша Јована Величковић, ученица 7-2 одељења. Аутор је на крају потписивао своје књиге, а ученици нису крили задовољство што су присуствовали још једној књижевној вечери.