У суботу, 07.03.2020.године од 11 часова одржаће се аудиција у НП ,,Стерија„ на којој ће се вршити избор глумаца за нову представу која ће се стварати у марту и априлу месецу ове године. На аудицију се позивају сви који би желели да учествују у представи без обзира на досадашње искуство у позоришту или осталим активностима које су везане за рецитовање, драмске секције, итд.
Реч је о тексту „Никола“ вршачког глумца Драгана Џанкића који ће режирати редитељ Јован Грујић у сарадњи са сталним ансамблом нашег позоришта. За ову представу потребна су и деца узраста 9 до 14 година. За аудицију је потребно припремити-прочитати текст који ће бити подељен у школи .заинтересованим ученицима. Аудицију ће водити редитељ Јован Грујић.Текст говори о детињству Николе Тесле и открива нам свет храброг дечака задивљеног пред тајнама света, али у исто време окруженог људима који нису могли одмах да схвате све његове идеје. Требало је много вере и издржљивости да тај дечак на крају постане онај човек којим се сви поносимо, Никола Тесла.

Дечаци и девојчице, охрабрујемо вас да се јавите уколико желите да играте малог Теслу и
његове другове, другарице, рођаке!

Контакт: npsterija@npsterija.rs
013/821-110