Поводом дописа којe су школе добиле од Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а у складу са здравственим препорукама које институције примењују како не би дошло до ширења инфекција, ОШ „Паја Јовановић” апелује на ученике и запослене да се придржавају следећих савета:
• Неопходно је редовно прати руке уз обавезно коришћење сапуна, нарочито пре оброка и након уласка у школу.
• Лице, уста и очи не додиривати неопраним рукама.
• Избегавати размењивање хране и не користити исте чаше и флашице за пиће.
• Употребљене убрусе и папирне марамице одлагати у корпе за смеће.
• Родитељима и деци препоручује се да одложе планиране прославе и дружења.
• Придржавати се препорука и упутстава разредних старешина у вези са одржавањем личне хигијене и школског простора.
Такође, подсећамо на већ раније дато обавештење надлежних здравствених институција да нема места паници, као и да не треба веровати непровереним информацијама, односно оним информацијама за које нема званичних потврда.

Весна Брковић,