„Важно је не престајати постављати питања. Знатижеља има свој разлог постојања. Човек не може избећи осјећај страхопоштовања док промишља тајне вечности, живота, величанствене структуре стварности. Довољно је сваког дана покушати схватити и малени део те тајне. Никада се немојте одрећи свете знатижеље.“
Алберт Ајнштајн

На Окружном такмичењу из физике које је одржано 16.марта 2020. године у ОШ „Аксентије Максимовић“ у Долову , ученик 6-2 одељења Огњен Леканић освојио је 2.место, док је ученица из истог одељења Ања Бућинац освојила 3.место. Да физика није баук показали су наши знатижељни ђаци уз менторство наставника Музафера Бабачића.
Честитамо ученицима, њиховом ментору уз жељу да што више развијају своју знажитељу и на тај начин подстакну и друге да „зароне“ у тајне ове природне науке.