Време неуморно тече.
Ређају се дани као перле на огрлици.
24.04.2020. навршава се година дана од када више није са нама наш Директор.
Барта Елемер рођен је 12.05.1960. године у Вршцу, у породици просветних радника, од оца Барта Имреа и мајке Кристине. Основну школу завршио је у ОШ” Вук Караџић”, затим гимназију “Борислав Петров Браца”, а 1984. дипломирао је на Универзитету у Новом Саду, Филозофском факултету и стекао звање Професор Немачког језика и књижевности. Исте године добио је и прво запослење. На чело наше школе долази 2001.
Празнина је велика.
Много нам недостаје његов ведар дух, осмех, смисао за шалу и искра у очима, која нам је давала снагу и вољу да пребродимо све потешкоће.
Недостајеш нама наставницима, ђацима, родитељима, свима који су те познавали и волели.
За свакога си имао лепу и благу реч, подржавао си све наше предлоге и иницијативе, окупљао нас у снажан и јединствен колектив, који је дисао као један. Сви смо учинили од тебе и тако постајали свестрани, упорни и истрајни у раду, спремни за сваки изазов који доноси наш позив. Време које само провели заједно трајно ће ми памтити као лепу успомену, пуну ведрине, поверења и оданости.
Нека ти је вечна слава и хвала!!!

У име колектива ОШ “Паја Јовановић”
Љиљана Поповић Радосављев