Проглашени су најбољи радови првог литерарно-ликовног конкурса „Вршачки гроздови“ у организацији листа „Вршачка кула“ који је окупио учеснике из скоро свих основних и средњих школа са територије Града Вршца. На конкурс је приспело 82 ликовних и 25 литерарних радова који су се надметали за признања у конкуренцији основаца и средњошколаца. Оба жирија имала су изузетно деликатан задатак, радови су били квалитетни . Жири литерарно-ликовног конкурса „Вршачке куле“ донео je одлуку и проглашени су први „Вршачки гроздови“.
Читаоци „Вршачке куле“ који су у 11 бројева током новембра и децембра 2020. и јануара и фебруара 2021. године, могли да виде све ликовне и прочитају све литерарне радове.

И наша школа узела је учешће и у литерарном и ликовном конкурсу.
За најмаштовитији рад на литерарном конкурсу жири је прогласио састав нашег ученика Стевана Расипанова Раца, његов ментор је професорка Викторија Гајта.
На ликовном конкурсу друго место освојила је ученица Маша Којић, њен ментор је професорка Славица Ранковић.
Званичан завршетак првог конкурса биће додела диплома и награда, као и изложба свих ликовних радова и јавно читање литерарних радова.
Честитамо нашим ученицима!