У жељи да што лепше дочекамо наше нове ученике, данас је у сали наше школе организован свечани пријем ђака првог разреда. По интонирању наше химне, децу и родитеље поздравила је директорка школе, Весна Брковић, а потом им је и представила њихове будуће учитеље, Зорана Станисављевића и Цветка Баковића, као и остале наставнике и асистенте, који ће се наредних година са њима дружити. Ученици четвртог два одељења припремили су и кратак програм за будуће прваке.
Школу је овом приликом посетио и члан градског већа за образовање, Мирослав Лепир и поздравио присутне ђаке и њихове родитеље и пожелео им срећан почетак школовања.
Затим су ученици са својим учитељима отишли у своје учионице и по први пут сели у школске клупе, где су их чекали поклони добродошлице, које су даровали Град Вршац -пакетиће за ђаке прваке, затим госп. Иван Савков у име „Кидс ланд“ књижара -школски прибор, и у име компаније Swisslion, госп. Александар Величковић – слаткише за ђаке.
Драги прваци, добро нам дошли!