Прелеп дан и још лепша идеја данас су обједињени у манифестацији под називом „Дан пешачења“ која је одржана на нашем брегу на нивоу целе општине, а у организацији Планинарског савеза Србије и уз званичну подршку и сагласност Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Института за јавно здравље Србије.
Нашу школи представили су ученици VI1 и VII2 разреда, са наставницом српског језика, Викторијом Гајта и асистентима Константином Зубцем и Ђулизаром Рамадановић.
Сви учесници су се јутрос окупили испред спортског центра „Миленијум“ одакле су потом кренули ка платоу код Славише и Планинарском дому.
Овај пројекат има за циљ подстицање здравих навика, унапређење здравља и развој физичких способности, па се надамо да ће наше ученике подстаћи да се више и чешће друже са природом и у природи.