Од како нас је пре неколико година прерано напустио наш претходни директор, Елемер Барта, колектив школе „Паја Јовановић“ одлучио је да успомену на преминулог директора и великог пријатеља свих нас, негује одржавањем радионица под називом „Барти у част“, које се сада већ неколико година уназад одржавају на дан његовог рођења, 12. маја.
Ове године је учитељица Драгиња Медић припремила презентацију, која је одржана у зборници наше школе, и овом приликом нас, још једном, подсетила колико је директор Барта био важан део многих сегмената образовања.
Презентацију можете преузети са овог линка:
Барти у част
Такође, поводом овог дана, у петак је у нашој школи одржана и ликовна колонија за ученике виших разреда. Ову колинију организовале су наставнице Славица Ранков и Стефанија Васиљев у сарадњи са школом цртања „Арс моменат“ и њиховим наставником Филипом Даћевцем, којем се од срца захваљујемо на ангажовању.