У низу бројних активности у сусрету дану наше школе, данас, 02.06. у сали школе „Паја Јовановић“ одржан је квиз „Природне вредности вршачких планина“ чији је организатор Друштво учитеља Вршац. Поред наше школе, као школе домаћина, учествовале су и: ОШ „Ђура Јакшић“ из Павлиша, ОШ „Јован Стерија Поповић“ , ОШ „Олга Петров Радишић“ из Вршца и „Јован Стерија Поповић“ из Велике Греде. Такмичење је било узбудљиво до самог краја, две школе су имале изједначен број бодоваи и морале су додатном игром слагалице да изборе даљи пласман. Победу је однела ОШ „Ђура Јакшић“ из Павлиша , друго место освојила је ОШ „Јован Срерија Поповић“ из Вршца, док је наша школа овојила трече место. Оно што је најважније, деца су се кроз учење лепо забавила и уживала у дружењу.