Данас је „ Дан Демократске културе“ а ми смо овај дан назвали „ Све боје мога града“. Један од циљева овог пројекта је и неговање равноправности, како родне, тако и уопште равноправности међу децом, коју ми овде негујемо подстицањем кроз овакве и сличне догађаје.
Зашто баш ПАЈИН ГРОЖЂЕБАЛ?
Поред много познатих и успешних људи свих националних мањина који су изникли из нашег лепог Вршца, истичу се и манифестације које су нас инспирисале да направимо изложу под називом : „Пајин Грожђебал“.

Наши ученици су спремили народну ношњу карактеристичну за ове крајеве и за народ који живи у ближем окружењу. Изложба садржи и старе српске предмете, који нас враћају у не тако далеку прошлост.
Ученици наше школе су спремили и слатки сто који је карактеристичан за вашаре, али и слике неколико јела које претстављају националну кухињу нашег краја.