У петак,9.јуна,2023.године обележен је Дан школе ОШ ,,Паја Јовановић,, отварањем, сада већ традиционалних, Пајиних олимпијских игара. Као и до сад,овај пројекат подржао је Покрајински секретаријат за спорт и омладину АП Војводине. На терен су уз заставе и симболе своје школе изашли учесници – ученици ОШ,,Вук Караџић,, ОШ,,Олга Петров Радишић,, и домаћини из ОШ,,Паја Јовановић,, који су се такмичили у фудбалу и шутирању тројки, док је истовремено на градском језеру одржана Трка задовољства. Девојчице 1.и 2.разреда упознале су се са зумбом, а будући прваци надметали су се на полигону спретности.Пројекат се наставља и у току сл. школске године,а подржан је од бројних спортских клубова Града Вршца. Циљ је, поред промоције спорта и здравог стила живота, неговање тимског духа,укључивање ученика у спорт и корисно провођење слободног времена.
Поред овог пројекта из области унапређења школског спорта у у вредности од 90.000,00, Покрајински секретаријат за спорт и омладину определио је и средства по Конкурсу за инфраструктуру у износу од 659.881,00 те се у наредном периоду очекује и санација и фискултурна сале.