У петак, 31.маја текуће године обележили смо Дан школе. Овај дан школе био је посвећен недавно преминулом директору Елемеру Барти који је оставио неизбрисиви траг у животу и раду наше установе. Био је човек ведра духа, веселе нарави. Волео је наше приредбе, унапред се радовао њима и дуго након њих препричавао сцене из драмских комада. У његову част ученици су певали и рецитовали. Већ по традицији најуспешнијим ученицима и њиховим менторима и ове , сада јубиларне године рођења Паје Јовановића, чије име носи наша школа, додељене су пригодне књиге за освојене награде, изузетне резултате и несебичан труд и залагање. Координаторке приредбе биле су учитељица Светлана Баковић и наст. Невена Кресоје. Мото овогодишње приредбе био је ,,Слогом расту мале ствари, а неслогом се и највеће распадају“. Нижи разреди казивали су стихове о Војводини, драмска секција виших разреда припремила је комад ,,Поп Ћира и поп Спира“, а хор под диригентском палицом наст. Оље Белоград употпунио је програм познатим мелодијама.