Поводом 8.марта одржан је час корелације предмета Српски језик и Техника и технологија у одељењу 5.1. Након обрађених дела о мајци – ,,Десетица“ Ивана Цанкара , ,,Прва бразда“ Милована Глишића и песама о мајци који су ученици имали да науче напамет уследила је припрема за предстојећи писмени задатак. Ученици су писали писма мамама, а потом и представили своју мајку кроз кратку причу изабравши једну од приказаних слика на часу – Мама драма, Мама са биљкама, Мама- може све сама ,…На 2.часу ученици су се користећи упутством и датим материјалом за рад оспособљавали за самостално реализовање пројекта који се састоји од израде производа, те су правили прикладне поклоне мамама за 8.март. На часу су се имали прилике да сазнају зашто се обележава Дан жена, али и да поделе лепе мисли и цитате о мамама и уоштео женама. На 3.часу данашњег дружења придружила се радионици и председница Удружења ,,Изазов“ Олга Дега и помгла ученицима да на креативан начин украсе своје поклоне за маме.Путем ментиметра оценили су данашње часове корелације. Ову пројектну наставу осмислиле су и реализовале наставнице Маја Миладионовић и Весна Брковић. А како је све изгледало можете погледати у галерији.