На општинском такмичењу у шаху одржаном 02.03.2024. године у Хемијско-медицинској школи, нашу школу представљало је 8 ученика, три девојчице и пет дечака и то: Бановић Милица IV разред, Настић Сања, Митрованов Ана, Јованов Новак, Црнобрња Душан и Јанковић Лука V разред, Новаковић Жељко VI разред и Рајин Стефан VII разред.
Највећи успех постигао је Јованов Новак који је у категорији петих разреда освојио прво место са сјајних 6 поена из 7 партија и пласирао се на окружни ниво такмичења. Настић Сања и Митрованов Ана су међу девојчицама петог разреда поделиле треће место али вољом жреба ипак неће ићи на окружно такмичење. Треба још истаћи и Бановић Милицу која је била четврта у групи четвртих разреда. Честитке свима на учешћу са жељом да догодине буду још бољи.
Окружни ниво такмичења одржаће се у недељу 17.03. у Плочици. Навијамо за Новака.
Југослав Павловић