Од 13. до 16.августа 2019.године у организацији ОШ,,Паја Јовановић“ уз подршку Удружења за децу и младе са инвалидитетом ,,Изазов“ одржан је већ традиционални Летњи активни распуст. Водитељи радионица били су: Олга Дега, Марија Милановић, Светлана Баковић, Константин Зубац. Ове године гости Удружења су били млади волонтери из Холандије.

Педесeтак наших ученика и деца запослених у школи учествовало је у занимљивим кретивним радионицама: мотивационо осликавање степеништа, украшавање улазног ходника школским мотивима и прављење селфи рама и реквизита за фотографисање. Свакодневно дружење завршавало се занимљивим воденим играма у школском дворишту, као и песмом и плесом. На посебној радионици израђена је наруквица са именом учесника као знак сећања на још један активан распуст у нашој школи. Последњег дана организована је модна ревија од рециклираног материјала за родитеље учесника и госте.