Дана 17.12.2018. одржана је завршна радионица ученика наше школе, у сарадњи са Удружењем за децу и младе са инвалидитетом “Изазов” Вршац. На радионици су учествовали ученици 2, 4. и 7. разреда наше школе који долазе сваког понедељка и уторка , чланови “Изазова”, а радионица је била другачија зато што су и родитељи учествовали у њој. На радионицу су позвани и наставници наше школе са својом децом. Пре саме радионице, наставница Олга Дега, која је и председник самог Удружења, одржала је кратку презентацију о раду Удружења и приказала је фотографије радионица са ученицима наше школе, које се одржавају понедељком и уторком. Уследио је рад у две групе (учионице), а радионице су водиле учитељице Марија Милановић и Светлана Баковић и наставница Олга Дега, уз помоћ педагошког асистента Зубац Константина. Учесници радионица су добили припремљен материјал, а задатак је био прављење новогодишњих украса од ЦД-а. Уз послужење које су родитељи и наставници донели, израда новогодишњих украса, као и дружење протекло је у веселој атмосфери. На крају је свако дете добило новогодишњи пакетић.