Наставним планом и програмом за ученике шестих разреда предвиђено је да се обради наставна јединица у којој се учи како се пише писмо. У време друштвених мрежа када већина ученика није била у прилици да се сусретне са овим видом комуникације, ученици наше школе са наставницом српског језика Викторијом Гајта одлучили су се на несвакидашњи потез. Наиме, у договору са наставницом из ОШ “Доситеј Обрадовић” из Криваје код Шапца, ученици двеју школа су се договорили да једни другима пишу писмо. Прва писма из мале школе код Шапца су стигла до наше школе. Са неверицом и нескривеним одушевљењем шестаци су их отворили и прочитали. Наши ђаци су се договорили да ће им што пре одговорити на писма, а садржај тих писама ће остати мала ђачка тајна.