Дана 18.4.2019. године, у сусрет предстојећим ускршњим празницима у одељењу IV-2, одржан је тимски час на ову тему. Овом приликом деци је најпре учитељица Марија Милановић занимљивом игром потраге за ускршњом корпом истакла циљ часа, а то је упознавање са неким од основних обележја овог празника, што је ученицима представила вероучитељица Драгана Стојков, али и у Великој Британији, како је и предвиђено у оквиру програма енглеског језика, које им је наставница енглеског језика Моника Радичевић представила у наставку часа. На овај начин ученици су могли да уоче неке од сличности и разлика које се у различитим културама појављују и тиме смо допринели развоју и неговању толеранције као једне од најважнијих одлика наших ђака. Ученици су потом новостечена знања имали прилику да провере у једном кратком ускршњем квизу. Ипак, деци је најзанимљивији део овог дружења био прављење ускршње честитке, коју су они посветили својим најмилијима.