У петак,9.јуна 2023.године обележен је Дан школе отварањем Пајиних олимпијских игра.Ове године одржан је турнир у фудбалу и шутирање тројки  у коме су учествовали ученици из партнерских школа- ОШ ,,Олге П.Радишић,,,ОШ,,Вук Караџић,, и ОШ,,Паја Јовановић,,.Сви учесници добили су мајице,а награђени и медаље.Ревијалну утакмицу одиграли су осмаци.

Истовремено  на Градском језеру одржана је Трка задовољства за најмлађе ученике.А заплесала се и  зумба у школском дворишту.

Поред спортских догађаја,врата школе отворили смо и за будуће прваке. Дугогодишња сарадња са предшколском установом настављена је кроз интерни пројекат ,,Баш је леп школске свет,,.Предшколцима је пружено својеврсно дружење и упознавање са учитељицама и упознавање  са школским амбијентом путем радионица и занимљивих игара.

Наравно,Дан школе крунисан је концертом хора под диригентском палицом наставнице Оље Белоград. Директорка је наградила успешне ученике и њихове менторе.,,У шк.2022/23.години наши ученици су показали да су подједнако успешни у наставним и ваннаставним активностима што доказују бројна такмичења.Победници смо државног такмичења ,,Еко квиз,,,потом  представљали смо   Град Вршац на републичком квизу ,,Саобраћајни зна(л)ци,,,Покрајинској смотри ,,Шта знам о здрављу,, У оквиру предмета имали смо представнике на републичком такмичењу из Технике и технологије,окружном из српског језика, међуокружном из атлетике ,као и бројна освојена места на општинским такмичењима.Несебично залагање и учешће  ученика и наставника учинило је нашу школу бољом ” ,истакла је директорка Весна Брковић додајући  да су ове године препознати   пројекти из области образовања и спорта, ,,У циљу безбедности ученика и подизању квалитета наставе и учења Покрајински секретаријат за образовање определио је средства за санацију тоалета за девојчице,израду техничке документацију за хидрантску мрежу, надтавна средства док је Покрајински секретаријат за спорт  подржао санацију фискултурна сале и афирмацију школског спорта- ,,Пајине олимпијске игре 3,, .” Бројне активности у току дана,као и изјаве наших родитеља, снимљене су оком београдске продукције за  промо- филм  ,,Водич за родитеље,,.