Друга обука је одржана 27.03.2024. године преко платформе Zoom.

Током обуке реализоване су следеће активности:

· Радионица: Комуникација са децом – како градити поверење и добру атмосферу у групи

· Шта је потребно за добар однос и комуникацију са децом

· Како да окружење буде подстицајно за учење, о чему све треба водити рачуна

· Који су наши узори у професији

· Које су највеће баријере са којима се деца из осетљивих група сусрећу током школовања и како се могу превазићи

· Како деца уче

Дана 04.04.2024. године у преко платформе Zoom одржан је трећи онлајн састанак ПАКО туторске подршке деци.

Сасанак је започет разговором о важности примене технологија у настави, као и дигиталним компетенцијама тутора. Поред Александре Калезић (ЦИП) и Кристине Дрини (ЦИП), састанку се придружила и Ана Буквић.

Током овог састанка реализоване су следеће активности:

· Компетенције за целоживотно учење

· Учење како се учи

· Групни рад тутора

· Како до атмосфере која подстиче сарадњу и интеракцију

· Корисне технике у раду са децом: Инсерт техника, грозд техника и ЗЖН табела.

Трећа обука је одржана 11.04.2024. године преко платформе Zoom.

Састанак су водиле Ана Буквић и Весна Златаровић, психолошкиње, испред Центра за интерактивну педагогију (ЦИП).

Тема овог састанка била је учење у дигиталном окружењу. Током састанка разговарало се о важности коришћења дигиталних технологија у раду са децом, дигиталним компетенцијама тутора, опремљености школа дигиталним уређајима, као и безбедности деце на интернету.