У просторијама наше школе, 07.03.2024., чланови Ученичког парламента, из три основне школе, учествовали су четвртој радионици у оквиру пројекта “Партнерство за праведно квалитетно образовање”. Школе које учествују у овом пројекту су: ОШ „Олга Петров Радишић“, ОШ „Паја Јовановић“ и ОШ „ Вук Караџић“.                                                                                                             Радионица је имала за циљ да кроз разноврсне активности, које је осмислио модератор Тамара Томашевић,  подигне свест о равноправности и потребама свих ученика, промовишући толеранцију и интеркултуралност. Поред модератора у раду са ученицима учествовао је и психолог наше школе, Дарко Сантрач.

Главни задатак ове радионице је био да ученици, подељени у групама, осмисле на које још начине би школе могле боље да се прилагоде деци различитих националних мањина, деци другачије вероисповести, деци са инвалидитетом, деци која су расно дискриминасана, итд.